OSALE: rahvusvaheline meediateemaline noortekohtumine Paides 11. juuli

admin · Kommentaarid: 0

Loe lisaks »

KOGEMUS KREEKAST: rahvusvaheline õpikogemus loob ja toob ellu uued tuuled 30. mai

admin · Kommentaarid: 0

Aprillis toimus Kreekas Thessaloniki linnas rahvusvahline koolitus, kus õpiti foorumteatrit ning otsiti võimalusi, kuidas foorumteatrit kasutada rahvusvahliste noortevahtuse korraldamisel. Eestist osalesid koolitusel Ana Maria Narro ja Marii Noor. 

Loe lisaks »

EVT FLOW: aasta välismaal annab hindamatu väärtusega vabaduse tunde 22. mai

admin · Kommentaarid: 0

Orsolya György on Lüganuse vallas asuva Maidla noortekeskuse Euroopa vabatahtliku teenistuse (EVT) programmi välisvabatahtlik. Orsolya tuli Eestisse Rumeeniast ning esindab sealsete ungarlaste etnilist gruppi. Eestis veedetud 9 kuud on Orsolya jäädvustanud fotodele, mida on võimalik näha Tartu Lille Majas oleval fotonäitusel In Transit. Näitus on avatud 16. - 26.05. Vestlesime Orsolyaga nii fotograafiast kui vabatahtlikuks olemisest. EVT mõju väiksemale kogukonnale kommenteerib Maidla noortekeskuse juhataja/noorsootöötaja Gerri Alamets.

Loe lisaks »

Moving Out Of Circles: lühiajaline EVT võimalus Itaalias 07. veebr

admin · Kommentaarid: 0

2017. aasta suvel toimub Roomas lühiajaline Euroopa vabatahtliku teenistuse projekt "Moving Out Of Circles". Projektis osaleb kokku 6 vabatahtlikku 4 riigist: Eesti, Bulgaaria, Hispaania ja Läti. Projekti keskseks teemaks on liikumisvabadus ja erinevad barjäärid - vaimsed, füüsilised, kultuurilised jne. Vabatahtlikud viivad läbi interjuusid, kirjutavad nende põhjal artikleid ning teevad videosid. Projektis osalemine on avatud füüsilise või sensoorse erivajadusega noortele vanuses 18 - 30. Projekti töökeeleks on inglise keel.

(teksti saatval pildil on jalg- ja mootorratasetele mõeldud parkla, kuhu on parkinud auto. Auto liikumisteed takistavad motorollerid, mis on pargitud risti auto ette ja taha. Millise barjääriga on tegu: vaimse, füüsilise või kultuurilise? Foto on leitud internetist ja selle autoriks on Kyle Van Horn.)

               
                                        (c) Kyle Van Horn

Loe lisaks »

KOGEMUS: noOR-ed ja Very Normal People 12. dets

admin · Kommentaarid: 0

27.11-3.12.16 toimus Palermos rahvusvaheline koolitus "Very Normal People". Koolituse korraldas Itaalia organisatsioon Uniamoci Onlus, mis igapäevaselt tegeleb erivajadustega noortele ja tavanoortele suunatud vaba aja tegevustega. Eesti Erinoorsootöö Ühingut noOR esindasid koolitusel kolm noortega tegelevat osalejat - Nele Sooväli, Liis Tamman ja Kai Raku. Lisaks Eestile osalesid koolitusel veel Hispaania, Itaalia, Portugali, Bulgaaria ning Rumeenia noorsootöötajad ja õpetajad.

Loe lisaks »

EVT vabatahtlike soovitused algajatele / EVS volunteers' suggestions for beginners 06. aug

admin · Kommentaarid: 0

2014/15 vabatahtlike aastal viibisid Eestis 14 vabatahtlikku eri Euroopa riikidest. Oma viimasel hindamiskohtumisel jagasid noored soovitusi uutele vabatahtlikele:


**
2014/15 year of volunteers there were 14 volunteers from different European countries in Estonia. On their last evaluation meeting they gave suggestions for future volunteers:

Loe lisaks »