Kui Sa soovid minna vabatahtlikuks teise riiki, siis loe kõigepealt läbi Euroopa Noorte kodulehel olev informatsioon vabatahtliku teenistuse ning selles sisalduvate sammude kohta. Kogu informatsiooni leiad Euroopa Noored kodulehelt.

Kui esimesed kiired küsimused on tänu Euroopa Noorte kodulehele juba vastuse saanud ning juurde on tekkinud palju uusi, siis võta julgesti ühendust meie organisatsiooniga (Eesti Erinoorsootöö Ühing noOR, lühidalt MTÜ noOR). Meie inimesed on EVSi projektidega olnud seotud mitmed aastad, mistõttu ilmselt leiame vastuse suurele osale küsimustele. Ka siis, kui Sa ei ole päris kindel, kas ikka soovid vabatahtlikuks minna või mitte ning soovid seda teemat kellegi kogenuga arutada, võib lahkesti meie poole pöörduda.

Aga kuidas edasi, kui oled jõudnud kindlale veendumusele, et soovid minna välisriiki vabatahtlikuks?

  1. Kirjuta või helista meile ja anna oma soovist teada. Kui vähegi võimalik, lepime Sinuga kokku kohtumisaja, et Su soove täpsemalt arutada. Kui mingil põhjusel (näiteks elad kaugel) ei ole meil kohe alguses kohtuda, saame suhelda ka e-posti ja skype teel. Kui peale seda kohtumist lepime kokku, et jätkame omavahelist koostööd ning oleme Sinule saatvaks organisatsiooniks, siis loe edasi, kuidas protsess jätkub.

  2. Peale esimest kohtumist/kontakti peaksid alustama oma CV ja motivatsioonikirja koostamisega. CV võiksid vormistada EuroPass CV-na. See on lihtne täita ning toetab mitteformaalse õppe käigus omandatud kogemuste lisamist: EUROPASS CV

  3. Samalajal pead hakkama valima projekti, mis Sulle meeldiks. Arvesta, et sageli võtab sobiva projekti (selline projekt, mis Sulle meeldiks ning mis ka hetkel vabatahtlikku vajab), leidmine aega mitu mitu kuud. Kõik Euroopas toimuvad projektid leiad andmebaasist.

  4. Kui oled juba mõned projektid väljavalinud ja meid nendest teavitanud, siis saame hakata organisatsioonidega ühendust võtma ja uurima, kas nad võiksid ka Sinust huvitatud olla. Siinkohal varu hulgim kannatust. Teinekord tuleb välja saata paarkümmend küsimist enne kui ühe positiivse vastu saab.

  5. Kui oleme üheskoos leidnud Sulle projekti, kuhu Sa minna sooviksid ja kes on huvitatud Sinu vastuvõtmisest, siis on veel vaja kirjutada projektitaotlus. Taotluse kirjutamisega tegelevad suures osas saatev ja vastuvõttev organisatsioon. Peale projekti esitamist umbes 6 nädala jooksul saab lõpliku vastuse, kas projekt on heakskiidetud. Kui tuli positiivne vastus, siis võib projekt alata (algus ei saa olla varem kui 3 kuud peale projekti taotlustähtaega).

  6. Kui Su projekt on heakskiidetud, siis saame edasisest juba väga täpselt rääkida. Praegu on hea teada, et projekt ei tähenda vaid tööd teises riigis, vaid ka asjakohane ettevalmistus Eestis ning (lõpp-)analüüsid, on väga olulised osad projektist.

See on väga lühike protsessi kirjeldus, mis juhtub enne EVSi projekti.