2017. aasta oktoobris alustas noOR Siiditee projektiga, mille eesmärgiks nii sotsiaalse ettevõtluse kui sotsiaalsete oskuste arendamine siiditrüki töötubade raames. Töötubades tegutsevad koos vabatahtlikud – vaimupuudega noored ja tavanoored.

Siiditee sai stardipaugu EKA graafika osakonna meistri Marko Nautrase siiditrüki koolitusega, kus omandati baasteadmised siiditrüki protsessi erinevatest etappidest ning kanti riidest kottidele esimesed kunstiteosed – modernsest stiilist muinasjutuliseni! Omandatud teadmisi rakendati iganeljapäevaselt siiditrüki töötubades, kus osales 2017/ 2018 perioodil kokku 17 vabatahtlikku – nii vaimukaid kui vähem vaimukaid. Vabatahtlike jagatust on jäänud kõlama mõte, et lisaks siiditrüki oskustele õpiti Siiditee 2017/ 2018 perioodil praktiseerima koostööd ning üksteise erinevustega arvestamist. Õppisid ka need, kes ehk alguses sellist õppimisvõimalust näha ei osanud.

2018. suveks valmisid esimesed sotsiaalse ettevõtluse tooted – omanäoliselt julgete siiditrüki tehnikas trükitud teostega T-särgid ja riidest kotid.

Lisaks vabatahtlikele kohtasime Siiditeel ka külalisi, külas käisid Eeva Koplimets Tugikeskusest JUKS, välisvabatahtlik Martin, noORe oma Tauno Asuja, kes kehastus nii fotograafiks kui e-poe loojaks, ning mitmed teised spontaansed huvilised. Jooksvalt ning südamega on kaasa löönud Siiditee üks vaieldamatu mentor Marko Nautras.

2018. sügistuultega kandus Siiditee töötubade toimumisaeg üle kolmapäevale, kellaaeg 18-20 jäi samaks. Siiditee kunstilise juhendaja rolli võttis enda kanda aga Siiditee pikaajaline vabatahtlik Liina Lepik, kes avas grupiga uude hooaega sisenedes Eesti kangelaste teema…

2018/ 2019 hooajale stardipaugu andmise eest täname ka Jaanika Palmi, kes käis külas kõnelemas suhtekorraldusest ning Marko Nautrast, kes näitas Siiditee grupile EKA uut maja! Uuel hooajal planeerime suhtekorraldust nagu lennureisi – just nagu Jaanika soovitas – ning inspireerume EKA terrassidelt nähtud kaunitest vaadetest!

Töötubades valminud toodete müügitulu läheb töötoa materjalide ning kaasamistegevuste (eritransport, viipekeele tõlk vms.) katteks.

Projektiga on jätkuvalt oodatud liituma kõik kerge vaimupuudega noored! Jooksvalt saavad meiega liituda ka sotsiaaltööst, sotsiaalsest ettevõtlusest, ja kunstist huvitatud vabatahtlikud, täites vabatahtlikuks kandideerimise ankeedi SIIN.

NB! programmis osalemine on TASUTA ning programm on ligipääsetav: saame teatud ulatuses katta nii eritranspordi kui viipekeele tõlgi kulud.

Kontakt: Kai – kai@erinoor.ee / 5514112