noORe kulisside taga: Juta ja Tauno

noORe kulisside taga: Juta ja Tauno

  • Post category:Persoon

Kui James Bondil on härra Q, siis noORel on Juta ning Tauno! Tegutsedes peamiselt noORe kulisside taga (juhatuses) on kahe asutaja liikme roll olla organisatsiooni visionäärideks. Üks sügispäev on aga täpselt õige aeg kulisside taha piilumiseks!

Kes on noOR?
Tauno arvab, et noOR on hetkel mõnus 13- aastane puberteet, kes otsib oma suunda ning on valmis katsetama uusi ja põnevaid tegevusi.
Juta näeb noORt esimese klassi juntsuna, kellel on küll tugev teadmistepagas lasteaiast kaasas, aga nüüd koolis uues olukorras ja keskkonnas on ta veel natuke arglik, kuid entusiastlik ja põnevil.

Kuidas sündis idee noOR-est?

noORe idee sündis nelja Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö tudengi soovist eelkõige maailma parandada.  Et osad meist töötasid juba tol ajal puuetega noortega, otsustatigi keskenduda täiendavate võimaluste pakkumisele erivajadustega noortele, et nad oleks kaasatud eakohastes ja huvipakkuvates tegevustes.

Milline on teie roll noOR-es praegu?
Oleme mõlemad olnud noORe juhatuse liikmed algusest peale. Esimestel aastatel tegeles Juta ka aktiivselt organisatsiooni igapäevase eestvedamisega, praegu on meie mõlema roll igapäevatöös aga tagasihoidlik. Oleme taustajõud ning alati valmis kaasa mõtlema ja panustama vastavalt võimalustele oma põhitöö kõrvalt.

Inspiratsioon erinoorsootöös tuleb kust?

Eeskätt koostöö särasilmsete noortega, kes on valmis panustama oma aega ja teadmisi, et eksperimenteerida uute ja põnevate tegevuste elluviimisel. Samuti on suureks väärtuseks vabadus ja paindlikkus oma ideid teostada.

Mida tähendavad teie jaoks erivajadused?

Kõik me oleme erinevad – igaühel meil on oma iseärasused, loomuomadused, vajadused ja soov, et nendega arvestatakse.

Erinoorsootöö valdkonnas töötamise suurimad valukohad?

Oluline on üles leida noorte võimed ja keskenduda nende arendamisele, mitte jääda kinni takistuste nägemisse (ability vs disability).

Kus on noOR kahe aasta pärast?
Hetkel moodustab suure osa noORe tegevustest rahvusvaheline suund, kahe aasta pärast on noOR kindlasti senisest enam suutnud ellu viia tegevusi kohalikul tasandil ja kaasata organisatsiooni tegevustesse senisest enam kohalikke noori.

Juta ja Tauno Istanbulis.