Vabatahtlike ühisüritus 29.mail

Vabatahtlike ühisüritus 29.mail

Tallinna Lasteaed Kiikhobu vabatahtlikel Idal ning Janal oli külas Mutionu lasteaia vabatahtlik Karin. Kuna meil on viimastel aastatel tegutsemas väga lahedad spordiharrastajatest vabatahtlikud, siis oli ka selle ühisürituse teemaks sportimine. Meie eelmine ESC vabatahtlik ,maratonijooksja Alessio innustas lapsi jooksuga
tegelema. Ja jooks meeldib lastele tänaseni. Praegune vabatahtlik Jana tegeleb mäesuusatamise ja jäähokiga. Jana aitab lastel iga päev aina tublimaks ja tugevamaks kasvada, treenides nende ronimisoskusi erinevatel ronimisväljakutel. Vabatahtlik Ida on mänginud käsipalli.

Hommikupoolikul sisustasid noored laste vaba aega sportlike tegevustega mänguväljakul. Peale lõunasööki kogunes vanem rühm tagasi õuele ning valmistuti jooksumänguks. Selleks koostati eelnevalt tabel jooksjatest võistluspaaride
kaupa. Võistlusmäng algas soojendusharjutustega, mida vabatahtlikud Jana ja Karin lastele ette näitasid. Seejärel toimus esimene jooks. Vabatahtlikud mõõtsid stopperitega aega. Järgmistesse voorudesse pääsesid edasi igast paarist kiiremad. Viimases, neljandas voorus selgusid kõige kiiremad jooksjad. Mäng lõppes autasustamise tseremooniaga, kätlemise ja auhindade jagamisega.

Jooksumängule lisaks aitasid vabatahtlikud kaasa vanema rühma laste liiklusteadmiste kinnistamisele “LIIKLUSVANKRI” mängus. Jälgiti reeglite täitmist tänava ületamisel, liiklusmärkide tundmisel ning valgusfoori kasutamisel.