Siiditee töötubades osalemine on mõjutanud noori positiivselt

Siiditee töötubades osalemine on mõjutanud noori positiivselt

noORes tunneme Siiditee projektis osalejaid ennekõike töötubades osalejatena, särasilmsete ja tegusate siiditrüki huvilistena! AS Hoolekandeteenused esindajatena jagasid oma perspektiivi noortest, nende vabal ajal ja kodusemas olemises, Marika ja Merike. Täname teid selle eest väga!

Siiditee projekt on Marguse, Õnnela, Kristeli, Jana sõnul vajalik  selleks, et väljaspool Kodu õppida juurde uusi oskusi, suhelda ühistegemiste käigus toredate inimestega keda on alati rõõm näha. Et neid võetaks sellistena nagu nad on ja nad saavad olla sellised nagu nad on. 

Siiditee töötubades osalemine on noori mõjutanud positiivselt, neile on jäänud pärast igakordset töötuba hea tunne, nad  on “laetud positiivsete” emotsioonidega, näinud ja teinud midagi uut ja huvitavat. Vahel läheb pärast Siiditee huviringi Kodus draamaks, kui arvavad üksteise kohta, et keegi meie noortest käitus või ütles seal halvasti. Siin tulevadki esile sotsiaalsed- ja suhtlemisoskused, õppimine läbi uute kogemuste ja tegemiste kaudu, mis meie kui töötajate jaoks on üliolulised.

Noored on jaganud pärast Siiditee töötubades käimist muljeid nagu: joonistasime ja valisime pilte, siis hakkasime trükkima, tegime  seda…, kui ilusate värvidega.., kui tore seekord oli…jne.

Vabal ajal suhtleb Margus  FB-s ja mängib arvutimänge tahvelarvutis, armastab puslet kokku panna, töötab kohvikus klienditeenindajana. Margus arvab, et soovib juurde õppida toidutegemist.

Kristel joonistab, värvib mandalaid. Töötab kohvikus köögiabilisena. Kristel on musikaalne, armastab väga muusikat. Sooviks lüüa kaasa laulukooris või kuskil väiksemas muusikagrupis.

Õnnelat jagub igale poole, põhiliselt vatrab kõrvulukustava vadinaga hinge tagasi tõmbamata. Muusika ja laulmine meeldivad ka talle. Töötab kohvikus köögiabilisena. Õnnela on kärme, sportlik. Talle on suurepärane väljund osaleda trennis, aeroobikas jne. Hea kui saaks õppida hip-hop või line-tantsu.

Jana armastab teha käsitööd. Koob, heegeldab ja käsitööalane juurdeõpe läheb tal ladusalt. Töötab lasteaias koristajana. Jana sooviks õppida  õmblemist ja erinevaid käsitöötehnikaid.

Julia joonistab, kirjutab memuaare, värvib värviraamatut. Töötab kaupluses koristajana. Julia soovib oma sõnul õppida seda, mis on tulevikus vajalik: söögitegemine, -maitsestamine.

Usun, et Siiditee projekt on meie noortele äärmiselt oluline, see on koht, kus väljapool Kodu, koos teiste inimestega, läbi viia ühiseid tegemisi, saada juurde uusi ja arendada olemasolevaid oskuseid. Väga tähtsale kohale jääb koostegemise rõõm, suhtlemine ja sotsiaalsus.

Meie kõigi poolt suured-suured tänud teile, et te olemas olete! 

Meenutus varakevadest!