2017. aasta oktoobris alustas noOR siiditrüki projektiga, mille eesmärgiks nii sotsiaalse ettevõtluse kui sotsiaalsete oskuste arendamine siiditrüki töötubade raames. Töötubades tegutsevad koos vabatahtlikud – vaimupuudega noored ja tavanoored. Nüüdseks on töötoa nimeks saanud Oo!, sest kõik meie lugu kuulnud inimesed on oma silmad imestusest suureks teinud ning lausunud meeldiva üllatuse väljendamiseks – Oo!.

Oo! sai stardipaugu EKA graafika osakonna meistri Marko Nautrase siiditrüki koolitusega, kus omandati baasteadmised siiditrüki protsessi erinevatest etappidest ning kanti riidest kottidele esimesed kunstiteosed – modernsest stiilist muinasjutuliseni! Omandatud teadmisi rakendati iganeljapäevaselt siiditrüki töötubades, kus osales 2017/ 2018 perioodil kokku 17 vabatahtlikku – nii vaimukaid kui vähem vaimukaid. Vabatahtlike jagatust on jäänud kõlama mõte, et lisaks siiditrüki oskustele õpiti Siiditee 2017/ 2018 perioodil praktiseerima koostööd ning üksteise erinevustega arvestamist. Õppisid ka need, kes ehk alguses sellist õppimisvõimalust näha ei osanud.

2018. aasta suveks valmisid esimesed sotsiaalse ettevõtluse tooted – omanäoliselt julgete siiditrüki tehnikas trükitud teostega T-särgid ja riidest kotid, mis on uue, 2019. kevadel valminud seeria kõrval müügil noORe e-poes. 2018. aasta teises pooles võttis Siiditee kunstilise juhendaja rolli enda kanda Oo! pikaajaline vabatahtlik Liina Lepik, kelle juhendamisel on valminud 2019. kevade, Eesti kangelaste temaatikast inspireeritud, siiditrüki T-särkide seeria. Iga särgi lugu on unikaalne kunstiteos!

Lisaks vabatahtlikele on Oo!-s rännanud külalisi: Eeva Koplimets Tugikeskusest JUKS, suhtekorralduse ekspert Jaanika Palm, välisvabatahtlikud Abi ja Martin, noORe oma Tauno Asuja, kes kehastus nii fotograafiks kui e-poe loojaks, külalismodellidena Sten Reimer ja Iiris ning mitmed teised spontaansed huvilised. Jooksvalt ning südamega on kaasa löönud Siiditee üks vaieldamatu mentor Marko Nautras.

Töötubades valminud toodete müügitulu läheb töötoa materjalide ning kaasamistegevuste (eritransport, viipekeele tõlk vms.) katteks.

Projektiga on jätkuvalt oodatud liituma kõik kerge vaimupuudega noored! Jooksvalt saavad meiega liituda ka sotsiaaltööst, sotsiaalsest ettevõtlusest, ja kunstist huvitatud vabatahtlikud, täites vabatahtlikuks kandideerimise ankeedi SIIN

Oo! töötoad toimuvad 2020 sügisperioodil iga kolmapäev kell 18:00 – 20:00 aadressil Endla 59 hoovimaja.

NB! Programmis osalemine on TASUTA ning programm on ligipääsetav: saame teatud ulatuses katta nii eritranspordi kui viipekeele tõlgi kulud.

Kontakt: Liina – noor@erinoor.ee / 5514112