2017. aasta oktoobris alustas noOR Siiditee projektiga, mille eesmärgiks nii organisatsioonis sotsiaalse ettevõtluse kui kerge vaimupuudega noorte sotsiaalsete oskuste arendamine. Kaks ühes võiks suisa öelda sellise ettevõtmise kohta! Tegelikult aga rohkemgi.. Siiditee projektis osaleb aastalõpu seisuga 11 vabatahtlikku, kelle hulgas nii praktika tegijad, kunstihuvilised kui sotsiaalsusest ja sotsiaalsest ettevõtlusest huvitatud. Projektiga on liitunud üks kerge vaimupuudega noor Markus ning uueks aastaks on seatud sammud Markuse sõprade kaasamiseks.

Siiditee esimeses osas osales vabatahtlike grupp EKA graafika osakonna meistri Marko Nautrase siiditrüki koolitusel. Omandati baasteadmised siiditrüki protsessi erinevatest etappidest ning kanti riidest kottidele esimesed fantastilised kunstiteosed – modernsest stiilist muinasjutuliseni! Omaette kõnekas on ka asjaolu, et viimase koolituspäeva lõpus unustas pool grupist end tõeliste kunstnike kombel siiditrükki tegema plaanitust tunniks kaheks-kolmeks kauemaks.. Sotsialiseerumisest rääkimatagi! Grupivaim sündis väga kirjus inimpundis minutitega!

Siiditee sai tõelise stardipaugu aga pärast koolitust TPIKu (Tallinna Puuetega Inimeste Koja) hoovimajas, kus alustasime siiditrüki ja sotsiaalse ettevõtluse teemaliste töötubadega. Esimeses töötoas käis vabatahtlike küsimustele vastamas ja vaimupuudega noortest rääkimas Eeva Koplimets Tugikeskusest JUKS. Järgmistes töötubades jätkasime ideede genereerimise ja joonistamisega, Marko Nautrase eestvedamisel valmisid esimesed siiditrüki raamid ning unikaalselt meisterlik valgustuslahendus. Sellist juba igas siiditrüki kojas ei leidu! Isetegemine on Siiditee deviis!

noORele südamelähedaselt sai Siiditee tulevaste trükkide teemaks valitud ERIVAJADUSED ning detsembris valmisidki esimesed töötubade siiditrükid..

Uuel aastal jätkatakse teema raames ideede genereerimise, joonistamise, siiditrüki ning materjalide (riidest kotid, särgid) hankimisega – kuni jõutakse kevade esimeses pooles noORe päris esimeste ja päris müügivalmis siiditrüki toodete esitlemiseni! Koos vabatahtlikega planeeritakse ning viiakse ellu vajalikud turundustegevused. Töötubades valminud toodete müügitulu läheb töötoa materjalide ning kaasamistegevuste (eritransport, viipekeele tõlk vms.) katteks.

Projektiga on jätkuvalt oodatud liituma kõik kerge vaimupuudega noored! Jooksvalt saavad meiega liituda ka sotsiaaltööst, sotsiaalsest ettevõtlusest ja kunstist huvitatud vabatahtlikud, täites projekti kandideerimisankeedi: https://goo.gl/forms/1SBKvKuQ3BsEfMGw1

NB! programmis osalemine on TASUTA ning programm on ligipääsetav: saame teatud ulatuses katta nii eritranspordi kui viipekeele tõlgi kulud.

Kontakt: Kai – kai@erinoor.ee / 5514112

Asukoht: Tallinna Puuetega Inimeste Koda Endla 59 Tallinn (hoovimaja).

Siiditee tegevused viiakse läbi Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetatud projekti “Sotsiaalse ettevõtluse ärimudel siiditrüki teenuste ja toodete turundamiseks” raames. Projekti nõustab Sotsiaalse Innovatsiooni Labor.

Close Menu