Ühe mentori lugu! Jana: “Teate, kallistamine aitab iga kord.”
Jana keskel, Peterburis

Ühe mentori lugu! Jana: “Teate, kallistamine aitab iga kord.”

Iga mentorluse lugu on erinev ja väärtuslik oma erineval moel! Uued mentorid astusid mentori rolli möödunud aasta sügisel, nüüdseks on aga olnud aega kogemust kogeda ja mõtteid koguda. Täna ja veel nii mõnelgi korral jagame noOR mentorite mõtteid ja heaks mentoriks olemise nippe neilt!

Saage tuttavaks Janaga!

  • Sinu heaks mentoriks olemise nipid?

Kõigipealt kohtan lennujaamas oma vabatahtlikku joonistuse ja tema nime kandva sildiga, see teeb esimene kohtumine soojemaks.

Esimestel päevadel kohtume selleks, et teha ära mõned praktilised asjad, ostame kööki või tema uude koju midagi. On arusaadav, et vabatahtlik muretseb ja natukene kardab, proovin olla juures ja kallistada. Teate kallistamine aitab iga kord. On oluline kuulata teda. Ma küsin, kust ta tuli, missugune pere tal on, loomad, sõbrad.

Siis läheme teeme pangakaardi ja id kaardi. Olen mentor kolmandat korda ja ikkagi tunnen, et ma ei ole veel nii hea mentor. Ma üritan siiski.

Edaspidi ei kohtu me enam mitte nii tihti, sest tavaliselt vabatahtlikud elavad teiste vabatahtlikega ja nad saavad olla sõbrad. Aga esimesel kohtumisel näitan, et olen tema sõber, kuulan ja aitan. Mõni kord käime tantsimas kuskil. Kutsun mõni päev endale külla või lähen ise vabatahtliku juurde, joome teed ja räägime sellest, kuidas esimene kuu läks.

Proovin olla tubli, aga kahjuks tervisega seoses ma mõni kord ei saa olla juures, siis suhtleme messengeris. Saadan teavitusi ka üritustest, kus tean, et vabatahtlikud saaksid koos käia.

Meil on auto ja sõidame ka Eestis ringi, mis teeb elu põnevamaks.

  • Üks tore lugu seoses mentorlusega.

Mu kõige esimene vabatahtlik oli Saksamaalt ja ta hakkas õppima eesti keelt, lõpuks suhtlesime nii eesti kui ka vene keeles. Ja kui ta läks Peterburgi õppima, siis kohtusime temaga Peterburis. Ta on mu hea sober ja mina tema. Selline soe tunne jääb ellu. Ta käis juba kaks korda ka Eestis, käisime koos Viljandi folgil.

  • Kuidas on mentorlus sind mõjutanud?

Olen avatum, ja see on hea võimalus tutvuda noortega teistest maadest. Käisin elukaaslasega vabatahtlikul Saksamaal külas, kohtusime tema perega ja vaatasime väikest küla, kus ta elas lapsepõlves ning, kus nüüd tema vanemad elavad. Ja see oli soe kohtumine.

Mentorlus on andnud ka hea inglise keele praktika.

Ja tõsiselt! Mentorlusega leiab sõbra terveks eluks!

Jana keskel, Peterburis