Cavaleros Jakob and Life
rptnb

Cavaleros Jakob and Life

Sellest, kuidas seiklevad Jakob ja Life Tallinna ühistranspordiliinidel! Kes ütles, et ühistranspordiga liikumine seiklustevaene on?

Kirjeldan, kuidas ma linnas ringi liigun. 

Pimedad liiguvad erinevalt: valge kepi, juhtkoeraga, jalgsi, linnatranspordis või taksoga. Lisan mõned kirkamad elupildid enda teekonnalt.

Olen Tallinna ühistranspordiga rahul, juhid on viisakad ning ajamid seest puhtad. Bussirajad on meie pealinnale palju juurde andnud, seda tuleb samas tempos edasi arendada! 

Mida võiks muuta. Bussid ja trammid sõidavad minu kogemuse põhjal Tallinnas võrreldes teiste linnadega tunduvalt aeglasemalt. 

Naised saunas räägivad, et meil nahutatakse juhte plaanist kiirema sõidu eest. Minu arvates on pigem peatuste ajaplaanid ajast maha jäänud ning tuleks värske pilguga üle vaadata!

Kiirem ühistransport muudaks seda veelgi atraktiivsemaks linnas liikumise viisiks.

Linnatransporti kasutades olen end tundnud dirigendina. Küsin juhtidelt bussi numbrit ning lisaks bussijuhi soolole kõlab buss mitmehäälselt ja vahel ka -keelselt kaasa. 

Soome mentaliteet. Väljudes tänan juhti ja soovin head päeva. Viisakus ja juhtide märkamine muudab selle hetke mõlema jaoks soojaks ning tuleviku helgemaks. 

Missiooniga juhid. Aumehe näide number 1. Sõitsin Tallinnast Kullamaale Jaaniõhtut vastu võtma. Olles õigesse peatusesse jõudnud, tuli juht minu juurde ning teatas viisakalt, et oleme kohal. Tunne oli, nagu oleksin reisinud eralennukis! 

Bussiralli. Seisime rahvaga foori taga Kaubamaja trollis. Liikusime rahulikult Mustaka poole, kui kõrvale hiilis Kopli buss. See muutis seisu. Ma loodan, et keegi filmis seda starti drooni või magnetlindiga kuskilt rõdult. Lõõtsaga troll vs Kopli buss võidu päikeseloojangu poole! Troll kaotas, buss näitas vaid tagatulesid. Kergelt see ei tulnud. 

Kõrgem pilotaaž. Sõitsin Kopli trammi asendanud liin nr 53-ga Kalamajja. Kitsal tänaval tekkis olukord, kus bussi ees tagurdama hakati. Meie buss oli kitsas kurvis, metalltorupiirded mõlemal pool. Bussijuht demonstreeris, et ka lõõtsaga saab tagurpidi liikuda, ilma ainsa kriimuta! 

Taksokillud. Reisin juhtkoeraga, temal on mu silmad. Enamus juhte on mõistvad ja sõbralikud, teised tagasihoidlikumad. Nalja on saanud mõlemal pardal, tüürpoordis ja pakkpoordis. 

Taksosse pissinud kass. Kinnitasin telefonis, et Life ei jäta autosse muud, kui positiivset energiat. Sõit võis alata!

Karmid naljad pimedate kulul. Liigun üldiselt juhtkoeraga. Taksot tellides teavitan juhte enda labradorist sõbra Life tulekust alati ette, et vältida võimalikke probleeme. See on hetk, kus selgub tõde – kas sõidame või on tühi vestlus! Viimane häiriv nali oli soovitus cavalero Life jaoks eraldi loomade kiirabi tellida, mina ja kaaslanna saavat temaga. Tühi vestlus! 

Kord algas hommik naeratusega, kui takso äpp näitas Mercedes CLS minu poole tulemas. Selgus, et tegu oli AMG mudeliga. Loomulikult ei puudunud menüüst isuäratav kiirendus. Tippteenus!

Keelepraktikumist, muusikalistest naudingutest (buss Vambola-Ankara) järgmises artiklis. 

Suur aplaus sõpradele, kes igapäevaselt põnevusi loovad! 

Tervitan siinkohal ka teisi piiratud nägemisega sangareid ja kangelasi meie seas, kes iseseisvalt poes käivad, sirgel jalakäijate teel ise kõnnivad ja trollis käsipuust kinni suudavad hoida! Sajaga edasi!

Cavaleros Jakob and Life