Joonistamine ei saa kunagi sassi minna!

Joonistamine ei saa kunagi sassi minna!

Kahel möödunud nädalal viis Siiditee töötubasid läbi karikaturist Ave ning just tema mõtted toimunust oleme see kord siia kogunud! Mõnusat lugemist!

Kes Sa oled Ave?

Olen inimene, kellele meeldib väga joonistada. Teen nii liikuvaid kui liikumatuid pilte ehk animatsioone ja karikatuure.

 

Mis on karikatuur ja koomiks? Milliseid võimalusi nad endas peidavad?

Karikatuur on naljapilt. Kujundlik, kontsentreeritud, sageli – aga mitte tingimata – päevakajaline, koomiksivälise tegelikkusega seotud. Koomiks on pikem pildiline jutustus.

Pildi eelis sõna ees on tema üldistusvõime, üldmõistetavus ja kujundlikkus. Ja samas on ta tõlgendustele enam avatud – iga vaataja saab sellest loost või naljast pisut isemoodi aru.

Mis toimus Siiditee koomiksi/ karikatuuri töötubades?

Vaatasime animatsioone ja karikatuure, kommenteerisin pisut erinevaid tehnikaid ja seda, mida konkreetsete näidete puhul kõrva taha panna. Tegime erinevaid loovusharjutusi, näiteks kuidas joonistades põnevaid tüpaaže leida või piltide kaudu lugu jutustada.

Kuidas erines Siiditee koomiksi/ karikatuuri töötuba Sinu teistest töötubadest?

Ootamatult palju sai positiivset tagasisidet, mis alati rõõmustab ja üllatab. Osalejad lähenesid ülesannetele huviga ja loominguliselt ning tekkis mitmeid päris vahvaid mõtteid, mida võiks ka ise tulevikus näidetena kasutada.

Sinu soovitused, kuidas rakendada edaspidi Siiditee töötubades karikatuuri/ koomiksi töötubades läbivõetut.

Ma loodan, et need loomingulised harjutused aitavad tulevikuski leida põnevaid visuaalseid lahendusi, mida koos teiste tehnikatega rakendada. Mitmed harjutused olid ka kollektiivse iseloomuga ja aitavad head meeskonnatöö vaimu tekitada, mis on iga loomeprotsessi puhul oluline.

 

TÖÖTOAST SOOVITAB AVE MEELDE JÄTTA:

  1. Joonistamine ei saa kunagi sassi minna.
  2. Nalja on väga kerge teha ja see on hea moodus, kuidas inimestele mingeid mõtteid edastada, midagi meeldejäävaks teha või illustreerida.
  3. Koomiksite ja animatsiooni puhul algab kõik vahvate tegelaste leidmisest, kes oma lugudes elama panna.

 

Ave loominguga saab põhjalikumalt tutvuda SIIN.