Kommunikatsioon kui lennureis! Siiditeel käis külas PR ekspert Jaanika Palm

Kommunikatsioon kui lennureis! Siiditeel käis külas PR ekspert Jaanika Palm

Möödunud nädalal käis Siiditee töötoas kommunikatsiooni tarkust jagamas PR ekspert Jaanika Palm. Jaanika tõi välja turunduse ja suhtekorralduse erinevused – kui turundus tähendab oma sõnumi edastamist tasulisel pinnal, siis suhtekorraldus sõnumi edastamist sõnumi enda atraktiivseks loomise läbi. Ning kommunikatsioon ise olevat justkui lennureis – edukaks reisiks peab enne õhkutõusu täpselt teada olema koht, kuhu maanduda kavatsetakse ning kaasas ka reisiks vajalik kütus, stjuardessid ja toidumoon. Ääretult oluline on teada ka oma sihtgruppi ehk publikut, kellega räägitakse ning, kellele oma tooteid müüa tahetakse. Ning meie sotsiaalse ettevõtluse raames kindlasti tahame! Sest tooted on meil vahvad ning e-pood juba teel internetiavarustesse!

Terves Eesti Vabariigis olevat aga vaid üks inimene, kelle kõned peaksid kõnetama kõiki eestimaalasi. Kas teate, kellega tegu?

Meie grupist teadis sellele küsimusele nagu naksti vastust üks tragi liige!

 

JAANIKA SÕNUL ON KOMMUNIKATSIOON EDUKAS SIIS, KUI:

  • tunneme oma sihtgruppi;
  • oskame maailma näha sihtgrupi silmade läbi;
  • oskame rääkida sihtgrupi keelt;
  • suhtleme sihtgrupiga neile sobiliku kanali vahendusel.

 

Liikidevaheline kommunikatsioon – Jaanika koos oma parima sõbra Bonoga

Omalt poolt saadame Jaanikale veel kord suured tänud tarkuse jagamise eest – võib ju öelda, et jagatud tarkus on topelt tarkus! Osalenud noored sõnasid, et kohtumine oli väga huvitav ning tagasi külla oled oodatud alati!