Liina: “Kui palju suunata ja kui palju mitte…”

Liina: “Kui palju suunata ja kui palju mitte…”

Liina on Siiditee vabatahtlik. Kunstiõpetaja-kunstihing. Kui Liina on ruumis, siis mõtted jooksevad ja asjad saavad tehtud! Kuid mis kõige tähtsam – Liinaga saab nalja teha ja üheskoos naerda! noORel on igatahes väga hea meel, et Liina pundis on!

 

Miks töötuppa tulin?

Mind huvitas see projekt eelkõige seetõttu, et see oli seotud minu jaoks oluliste teemadega. Esiteks pean vabatahtlikku tööd heaks võimaluseks ühiskonda panustada ja oluliseks osaks ühiskonna arengus. Teiseks on graafika on minu esimene eriala ja otsin ikka aeg-ajalt võimalusi oma oskususi rakendada. Kolmandaks on minu praegune peamine tegevusvaldkond pedagoogika ja õpetajana on kõigi erinevustega arvestamine ja erinevate inimeste võimaliku potentsiaali rakendamine parimal viisil oluline küsimus minu igapäevas. Niisiis nägin töötubades head võimalust ühendada minu jaoks kolm olulist teemat ja tunda ennast kasulikuna.

 

Mida olen õppinud?

Olen kindlasti õppinud arvestama… Kui grupiga liitusin, arvasin, et peamine väljakutse on vaimukate toetamine selliselt, et projekt oleks edukas, aga et vaimukatel oleksid siiski võimalikult vabad käed ja võimalikult suur otsustusõigus. See loomulikult ongi siiamaani väljakutse ja annab pidevalt mõtteainet. Kui palju suunata ja kui palju mitte… Minu jaoks on ootamatult olnud väljakutseks ka teiste vabatahtlike minust erineva nägemusega arvestamine… Ehk siis otsin pidevalt mingit tasakaalu oma teadmiste ja mõtete realiseerimise ja rakendamise ning teiste osalejate vajadustega arvestamise vahel ja see ongi mulle vajalik õppimiskoht.

 

Mis on kõige toredam?

Tore on, et asi edeneb. :D. Õppimine on tore. Meeleolud on töötoas alati lõbusad ja tore on näha, et vaimukad on teineteise suhtes hästi toetavad… Mõtlen kogu aeg, kuidas lapsed koolis ka sinnamaani saada :).

 

Mis saaks paremini?

Oleme veidi ajagraafikust maas ja mõnikord on kokkusaamistel peata olekut. See võtab mõnikord motivatsiooni alla, aga samas ei tea ma, kuidas seda parandada… Mõnes mõttes on see vist sellise protsessi loomulik osa ja hind, mida tuleb maksta, kui projekti on kaasatud nii palju erinevaid toredaid inimesi.

 

Lemmik joonistus…

Mulle väga meeldivad need portreed koos tekstidega… Armastuse lind ka meeldis… Väga palju on toredaid joonistusi.

 

Liina siis, kui ta looduses pole