noORe inimhing – Kai

noORe inimhing – Kai

  • Post category:Persoon

Kai ei tee alati seda, mida teeb noOR.. Kuid noOR teeb peaaegu alati seda, mida teeb Kai. Teoreetiliselt saaks üks ilma teisetagi, kuid kas see ka praktikas võimalik oleks, seda ei tea. Kai ja noOR liiguvad igapäevaselt koos aastast 2011, kuid omavahel tuttavateks said nad juba tublisti varem.

Kes on noOR? 

noOR on inimhing, kelles on tervislikul hulgal idealismi, entusiasmi ja julgust olla hell iseenda ja teiste vastu.

Kuidas jõudsid noORde?

noOR saatis mu ükskord kaugele ära, LAVi Kaplinna, kus ma olin seitse kuud Euroopa vabatahtliku teenistuse vabatahtlik. Tagasi tulles olin vabatahtlikuna mentor teistele EVT-lastele ning siis hakkas idanema mõte, et võiks rohkem teha projekte, kuhu saaks kaasata eri võimekusega noori. See mõte võlus mind nii palju, et toimetan noOR-es siiani.

Milline võiks olla Sinu ja noore ühise kasvamise lugu?

Ta juba on selline nagu ta võiks olla – parajal hulgal väljakutseid pakkuv, katsetav, paindlik ja lõbus.

Inspiratsioon töös tuleb kust?

Inimestest, võimalustest, puhkusest.

Mida tähendavad Sinu jaoks erivajadused?

Võimalus kogeda maailma teise pilguga. Kipume liiga palju elu kontrollima, standardeid looma, ja see on ohtlik, sest elu ei ole kontrollitav ega alati mõõdetav. Meil on tobe harjumus teineteist kastidesse toppida, mis teevad siis meile haiget. Ma mõistan, et kaootiline maailm tekitab hirmu, aga selleks, et seda kirjut maailma endale kuidagi turvaliseks muuta, ei pea toone maha keerama ja mustvalgena kõike tõlgendama. Rohkem värve ellu ja unne ja üldse igale poole!

Erinoorsootöö valdkonnas töötamise suurimad valukohad?

Tõlgendame erinoorsootööd eelkõige kaasava meetodina ehk me kaasame enda tegevustesse eri võimekusega noori, kes aitavad meil maailma n-ö värviliselt näha. Kõige suurem valukoht ongi see, et paljud meist eelistavad kas teadlikult või ebateadlikult ikka veel elada mustvalges maailmas, sest nii on lihtsalt mugavam.

Kus on noOR kahe aasta pärast?

2019 saab noOR 15-aastaseks ja pubekale eakohaselt mässame 2x valjemini kui hetkel.

Aitäh!

Kai Gobi kõrbes.