Rõõmutarekese lasteaed oma vabatahtlikest

Rõõmutarekese lasteaed oma vabatahtlikest

Meie koostööpartner Rõõmutarekese lasteaed kirjutab oma kogemusest 2022/2023 jooksul Austria välisvabatahtlike Anne ja Rebeccaga:

Tallinn – Euroopa roheline pealinn (2023)

Rõõmutarekese lasteaed on tuntud oma rohelise maailmavaate ja aktiivse linnaaianduse poolest. Vabatahtlikud Anne ja Rebecca on olnud meile suurepäraseks eeskujuks ja koostööpartneriks kogu oldud aja jooksul. Osalenud igas rühma projektis, lisaks majaüleselt korraldanud ja aidanud kaasa ürituste korraldamisele (dekoratsioonid, tegevused, mängud jne). Koostöös õppejuhi, eripedagoogi ja meeskondadega viinud läbi keskkonna projekti (jaanuarist-aprillini), millest sai lõpuks lasteaia 70.juubeli kontseptsioon – Rõõm koos kasvamisest. 

Projektis:

  • esimestel nädalatel avasid prügi olemust – mis see on, kuidas tekib, laste mõtted ja seosed – erinevad projektid – sorteerimine, pildimaterjal, kunsti tegemine, pinteresti ideekaust jne
  • projekti keskel meisterdasid kätepaberist isetehtud paberit, osaliselt ka seemnetega (mis läksid ka hiljem kingitusteks külalistele); 
  • isetehtud paberist tegid nad lastega koos pusletükid – mis on osa meie 70.juubeli kontseptsioonist (hea sõna, taaskasutus, väärtused jne) ja kirjutasid neile häid sõnu, mis said lõpuks kaunistuseks ka lasteaia saali. 

Lisaks igapäevastele projektist tulenevatele tegevustele rühmas on nad:

  •  dekoreerinud meil oldud aja jooksul korduvalt lasteaia erinevaid ruume sh saali  (Halloween, Vabariigi aastapäev, lasteaia juubel ja väiksemad üritused). Teinud igakuiselt lasteaia uudiskirjanduse “Raamatu reede ” plakatid (kõigile vanematele nähtav) ja olnud abiks igas mõtted – suurpärase kunstiande ja stiilitajuga noored! 
  • Korraldanud erinevaid  üritusi õppeaasta vältel  ja aidanud kaasa ürituste õnnestumisele – Austria õhtu (kolleegidele, lastele rühmas), Halloween, Sõbrapäev, rühmasisesed üritused, lasteaia juubeliüritused (Tordipäev, erinevad teemapäevad);
  • osalenud kõikidel õppekäigud rühmaga, koolieelikutega, kogu majaga – alati olemas ja alati toetamas lapsi ja rühma meeskond;
  • ühesõnaga neid jagus kõigile ja kõikjale – väga helged, selged ja teotahtelised noored, huvitatud ja aktiivsed, väga toetavad ja hea koostöövõimega! 
  • Olnud suurepäraseks koostööpartneriks meie tuutoritele Kristelile, Meelile, Kaia-Liisile ja Vivikale, kes omakorda vabatahtlikke igal võimalusel kaasasid ning tegid võimalikuks töökohal õppimise nii, et Anne ja Rebbecca tundsid ennast oodatult, hästi ja vajalikena!